Úvod do havajské masáže lomi lomi

Znáte to, když po dlouhém dni práce, kdy jste byli namáháni, znaveni a potřebujete relaxovat, chyběla vám právě taková havajská masáž lomi lomi? Já to vím dobře. Vždyť jako otec Viktorovi, který je nekonečným zdrojem energie, a majitel psa Maxe, který nezná žádné limity pro své rošťácké nápady, tohle potřebuji často. Ale co je havajská masáž lomi lomi a proč je tak účinná? Pojďme se na to společně podívat.

Původ a historie havajské masáže lomi lomi

Lomi Lomi, také známa pod názvem „havajská masáž“, má hluboké kořeny v havajské kultuře a tradičních léčebných metodách. Jejím cílem je obnovit tělesnou a duševní rovnováhu a pomoci při léčení různých nemocí. Pokud jít ještě dále, Lomi Lomi je součástí havajské filosofie Huna, která nám říká, že všechno na světě je propojené a všechno má energii. Havajské masáže jsou známy tím, že nejsou jen o fyzické terapii, ale i o emocionálním, duchovním a psychickém aspektu člověka. A věřte mi, po takové masáži se budete cítit opravdu jako znovuzrození.

Principy havajské masáže lomi lomi

Principy masáže Lomi Lomi jsou založeny na ideji, že naše tělo je schopné se samo liečit, pokud mu to umožníme. Masáž pomáhá uvolnit fyzické bloky a napětí, které se môžu prejavovať formou strachu, stresu, bolesti nebo strachu. Je docela fascinujúce si uvedomovat, že všechno, co potrebujeme k tomu, aby sme se cítili lepšie, je už v nás. Při masáži lomi lomi se používají různé techniky, jako jsou dlouhé, plynulé pohyby, hnětení, roztírání, vibrace a cílená tlaková místa. Na konci masáže se cítíte jako, že jste prošli celým tělem a uvolnil všechny napětí, které jste tam mohli mít.

Přínosy pro tělo

Jednou z hlavních výhod havajské masáže lomi lomi je zbavení se fyzického napětí. Mohlo by se zdát, že je to něco, co je samozřejmé u jakékoli masáže, ale lomi lomi jde dále. Tato masáž dokáže uvolnit fasciální obaly okolo svalů a tím posílit cirkulaci krve a lymfy. Navíc působí i na hluboké vrstvy svalů, což je něco, co ne všechny masáže nabízí.

Psychické a emocionální výhody

Ale masáž lomi lomi nekončí u fyzických výhod. Její účinky na psychiku a emocionální stav jsou stejně významné. Při masáži se člověk může začít cítit klidnější a uvolněnější, ale může také začít prožívat emoce, které si možná ani neuvědomoval, že v sobě má. A pak je tu ještě jeden velmi důležitý aspekt celé této záležitosti – lomi lomi vám dokáže ukázat, že jste si váženi. Její rituální charakter a péče se kterou je prováděna, vás může dostat do stavu, kdy si uvědomíte, kolik si vlastně zasloužíte. A to je snad to nejcennější, co může jakákoli masáž nabídnout.

Příprava na masáž lomi lomi

Jak se tedy na takovou masáž připravit? Moje doporučení je jednoduché – buďte otevření. Otevření pro nové zážitky, otevření pro emoce, které mohou přijít. Možná budete potřebovat trochu odvahy, ale věřte mi, že stojí za to. Před samotnou masáží je dobré se zbavit veškerých očekávání a nechat se vést intuitivními pohyby terapeuta. A samozřejmě, víte, co také pomůže? Pohodlné oblečení a výběr terapeuta, kterému důvěřujete.

Co očekávat během masáže

Během masáže může terapeut používat různé techniky, jako jsou dlouhé, plynulé pohyby, hnětení svalů, vibrace nebo tlaková místa. Bývá docela běžné, že masáž začíná modlitbou nebo rituálem, který má za cíl připravit vás i terapeuta na masáž a vytvořit prostor pro léčení a relaxaci. Během masáže můžete také pocítit teplý olej na těle, který napomáhá hladkému průběhu masáže a přitom má i vlastní relaxační účinky.

Můj vlastní zážitek s lomi lomi

Zklamaní z klasické masáže mě donutila vyzkoušet havajskou masáž lomi lomi. A opravdu, to byla léčba na tělo i duši. Uvnitř místnosti pro masáže bylo nádherné klidné prostředí, které mě v momentě uklidnilo. Průběh masáže byl zcela jiný než u klasické masáže. Hned na začátku mi terapeut stručně vysvětlil, jak proběhne masáž a co můžu čekat. Po prvních pár minutách jsem cítil, jak se moje tělo začíná uvolnit a všechny myšlenky a starosti stoupají pryč. Masér pracoval nejen s mými svaly, ale i s emocemi a energií. Byla to zkušenost, kterou považuji za jednu z nejdůležitějších v mém životě. Teď, když potřebuji odpočinout a uvolnit se, už vím, kde hledat. Havajská masáž lomi lomi se stala mým oblíbeným druhem masáže. Doufám, že se k ní dostanete také a zažijete stejné zážitky jako já.