Chápání procesu porodu

život, to není fenka, a já, Bohumil, o tom vím něco málo. Tak na example, porod, ten je prostě obrovský. Sám jsem se ho u své Milady zúčastnil a musím říci, že to byl intenzivní zážitek. Ale nejprve bych chtěl probrat základní procesy, které se dějí v těle ženy během těch příprav na porod.

Porod je v podstatě finální fáze těhotenství, při kterém se miminko dostane z bříška do vnějšího světa. Ale aby byl tento přechod úspěšný, musí projít pochvou, která je jedním z hlavních aktérů v příběhu porodu. A příprava na tuto roli je nezbytná. Však také, koho by nenapadlo, že to "tam dole" potřebuje přípravu, že?

Vliv těhotenských hormonů

První věc, kterou je třeba si uvědomit při diskusi o přípravě pochvy na porod, je skutečnost, že tělo ženy je v těhotenství plné hormonů. Bohumílek by řekl, že je to jako šílená hormonální jízda, plná vzestupů a pádů!

Některé z těchto hormonů, jako je relaxin, hrají klíčovou roli ve změnách, které se dějí v těle ženy při přípravě na porod. Relaxin v těle ženy způsobí uvolnění a rozšíření pánevní kosti a pochvy, aby se umožnil průchod miminka. Ale je to proces, který trvá několik týdnů, ne jen jeden den.

Posilování svalů pánevního dna

A teď se dostáváme k jednomu z překvapivějších aspektů přípravy na porod, a to je posilování svalů pánevního dna. Kdo by to dokázal lépe vysvětlit než já, Bohumil, muž, který se zatím neporodil? Ale moje Milada mi pomocí vlastních zkušeností vysvětlila význam tohoto aspektu.

Svaly pánevního dna jsou svaly, které podporují dělohu, střeva a močový měchýř. Když jsou tyto svaly silné, mohou pomoci udržet dítě v průběhu těhotenství a také mohou pomoci při samotném porodu. Cviku, který může pomoci posílit tyto svaly, je zvaný Kegelova cvičení.

Kegelovy cvizecí do vašeho života

Protože jsem tím, kdo jsem, chtěl jsem vědět vše o Kegelových cvičení. A Milada mi to všechno vysvětlila - je to jako posilování pro pochvu! Kegelova cvičení zahrnují opakované stahování a uvolňování svalů pánevního dna. A to nejlepší na nich je, že je lze provádět kdekoli a kdykoli.

Existují dokonce aplikace, které vám mohou pomoci s touto praxí. Tyto kroky mohou v konkrétním okamžiku znít komplikovaně, ale jak říkám, praxe činí mistra. Prostě se o tom informujte, vyzkoušejte a buďte důslední. Je to jako každý jiný fitness cíl - vyžaduje odhodlání a pravidelnost.

Význam správných dýchacích technik

Abych byl upřímný, nikdy by mě nenapadlo, že správné dýchání může mít tak velký vliv na porod. Milada mi to vysvětlila a musím říci, že jsem byl úplně v šoku. Ale je to pravda, dýchání může ve skutečnosti udělat obrovský rozdíl při porodu.

Některé dýchací techniky mohou pomoci uvolnit tělo, zvládnout bolest a dokonce i urychlit porod. A to nejlepší je, že těchto technik se můžete naučit před porodem, takže můžete být plně připraveni, když přijde čas D.

Porod s humoru a lehkostí

Věřte mi, že pochopit vše, co jsem právě zmínil, může být velmi obtížné, ale zapomeňte na vše, co jsem právě řekl, a soustřeďte se na to, co následuje. Porod je možná jedním z nejtěžších a nejintenzivnějších zážitků, kterými žena projde, ale považuji to také za jeden z nejkrásnějších. Milada to popisuje jako cestu plnou šmýcanů a emocí, ale na konci cesty je tam to nejlepší - vaše dítě.

Zapomeňte na strach, nervozitu a nejistotu. Přijměte výzvy, rozdýchejte bolest a hlavně, buďte k sobě laskaví. A pokud máte nějaké překážky, jako jsem já, Bohumil, mějte je se ctí. Vždy...smějte se, protože humor může učinit náročný proces trochu lehčím. A konečně, nezapomeňte, že každá žena je jedinečná a také její zážitek porodu je jedinečný. Takže, ať už je to jakkoli, buďte hrdí na sebe, protože to, co jste dokázali, je úžasné!